- Szolgáltatásaink
- Az MVGYOSZ szolgáltatásai
- Partner szervezeteink szolgáltatásai
- Akadálymentes világ
- Dokumentumok
- Pályázatok - Támogatások
- Irodalmi pályázataink
- Hogyan látod a nem látókat? Rajzpályázat
- Tesco - Start a jövőért
- Szemléletformálás
- Rólunk szól
- Nekünk szól
- Vakok Világa (archívum)
- Partnereink - Szponzoraink
- Akikre büszkék lehetünk
- Egyesületünkről
- Adatvédelmi és adatkezelési szabályzat
- Hirdetések
| 2026. május 29. 12:09 | |
Programunk az Aspektus+ és az Európai Unió társfinanszírozásával valósult meg. | |
Beszámoló a Magyar Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesületének 2026. évi közgyűléséről
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesülete 2026. május 14-én a Kecskeméti Katona József Könyvtár különtermében tartotta meg éves rendes és választó közgyűlését. Tagjaink idén is szép számmal tettek eleget a meghívásnak, így a rendezvény érdemi, konstruktív és rendkívül jó hangulatban zajlott.
A program hagyományosan az elnöki megnyitóval vette kezdetét, melyet követően rátértek a hivatalos napirendi pontok tárgyalására. A közgyűlés első felében a 2025-ös év értékelése kapott szerepet. A tagság részletesen meghallgatta, majd szavazatával egybehangzóan elfogadta az elnökség 2025. évi szakmai beszámolóját, valamint a Felügyelő Bizottság elmúlt évre vonatkozó jelentését. Ezt követően a 2025. évi számviteli beszámoló és a közhasznúsági melléklet jóváhagyása is megtörtént. A múlt lezárása után a jövőre fókuszáltunk: a tagság bizalmat szavazott a 2026. évi gazdálkodási tervnek is, ezzel biztosítva az egyesületünk idei évi stabil, biztonságos működését. A határozathozatalok során a jelenlévők megszavazták a vezető tisztségviselők 2027. évi juttatását, és elfogadták a 2027. évi tagdíj összegének meghatározására vonatkozó javaslatot is. Mivel az idei esemény választó közgyűlés is volt, sor került az elnökség póttagjainak megválasztására. A tagság egyértelmű támogatásával, a javaslat értelmében Pille Szilvia Ilonát és Tóth Tibort választották meg ezen tisztségre. Szívből gratulálunk nekik, és jó munkát kívánunk az elnökség soraiban! Szintén a napirend fontos részét képezte az alapszabály-módosítás, amelyet a tagság a beterjesztett formában jóváhagyott. A hivatalos ügyek megvitatását követően népszerű programunk zárta az eseményt. A közgyűléssel egybekötve interaktív segédeszközbemutatót is tartottunk, ahol tagjaink testközelből ismerkedhettek meg a mindennapi életüket és önállóságukat támogató legújabb eszközökkel. Az egyesület elnöksége és munkatársai ezúton is hálásan köszönik minden megjelent tagtársunknak, kísérőiknek és érdeklődőnek az aktív részvételt és a támogatást! Bízunk benne, hogy a jövőben is hasonlóan szép számmal és jó hangulatban találkozhatunk újra rendezvényeinken is.
| |

